Bebeğinize Hazırlık: Doğum Çantası

In Hamilelik

Hamilelikte son aylara girdiğiniz anlardan itibaren telaşlanacağınız durumlardan birisi de bebeğinize hazırlık: doğum çantası hazırlamak olacaktır. Buna göre eksiksiz olarak hazırlamak istediğiniz doğum çantanız için aklınıza gelmeyen hiçbir şey kalmasın diye bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda doğum çantasında bulunması gereken her türlü malzemeden söz edeceğiz. Özellikle ilk kez anne olacaksanız, sizin için oldukça heyecanlı olan bu süreci başarıyla atlatmanız için yardımcı olacağız.
Hem kendiniz için, hem de bebeğiniz için iki ayrı çanta hazırlayabilir veya tek çantaya sığdırabileceğinizi düşündüğünüz eşyaları alabilirsiniz.

Anne adayları için doğum çantasında neler olmalıdır?

Annelik duygusunu yaşarken, diğer yandan da günlük yaşamınızda alışkın olduğunuz davranışlarınızı sürdürmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle hangi ürünlerin doğum çantanısında olması gerektiğine değineceğiz:

  • Gecelik ve Sabahlık:

Kendinizi rahat hissedebileceğiniz, ziyaretçilerinizin yanında kullanabileceğiniz ve bebeğinizi rahatlıkla emzirebileceğiniz gecelik ve sabahlığı mutlaka bulundurmalısınız.

  • Terlikler:

Hastane ortamında riskli olabilecek enfeksiyon durumlarına karşı önlem alabilmek adına en az iki çift terlik hazırlamanızı öneriyoruz.

  • Kişisel Ürünler:

Diş macunu, diş fırçası, şampuanınız, tarağınız mutlaka küçük bir çanta içerisinde hazır olmalıdır. Hatta biraz daha abartarak, fotoğraf çekme ihtimalinize karşılık zararsız içeriklere sahip birkaç parça kozmetik ürünü de yanınızda bulundurabilirsiniz.

  • İç giysileri:

Bayanların en hassas oldukları ve sürekli değiştirme ihtiyacı hissedecekleri ürünlerden birisi de iç giysileri olacaktır.
Bebekler için doğum çantasında neler olmalıdır?
Şimdi gelelim aylardır büyük bir hevesle bebeğiniz için aldıklarınızı yerleştirmeye:

  • Bebeğinizin Kişisel Bakım setleri:

Islak mendil, bebek şampuanı, saç fırçası gibi bebeğinizin doğduktan sonra kullanabileceği ürünleri alabilirsiniz.

  • Bebeğiniz için Çarşaf ve Battaniye:

Kucağınıza basmak üzere hazır beklediğiniz bebeğinizi yatırmak üzere bu ürünleri de hazır edebilirsiniz.

  • Bebeğiniz için Kıyafetler:

Yeni doğan setleri, zıbınlar, yelekler, tulumlar, badiler ve pijamalar gibi bebeğinizin giyebileceği kıyafetleri mutlaka içerisinde bulundurmalısınız.

  • Bebeğiniz için Bez:

Aşırı sayıda olmamak şartıyla, her ihtimale karşı acil durumlarda kullanabileceğinizi düşünerek bebeğiniz için bezi de çantasına koyabilirsiniz. Bebek bezi seçimi konusunda tercihinizi yenidoğan bebekler için hazırlanmış özel bebek bezlerinden yana kullanabilirsiniz.

İşte tüm bunları hazırlayabileceğiniz çantalarınızı aylar öncesinden bulundurmanız ve her an doğum yapma ihtimaline karşı ani durumlarda hızla ulaşabileceğiniz yerlere koymanız önemli olacaktır.

You may also read!

Bebek Bakımında Püf Noktalar

Bebeğiniz doğmadan önce onun bakımıyla ilgili yardım almanız ve bilinçli olmanız doğumdan sonraki sürecin çok daha geçmesini sağlar ve

Devamını Oku...

En Çok Kullanılan Yenidoğan Bebek Kremleri

Yenidoğan bebekler, hayata uyum sağlarken ciltlerinde bazı problemler meydana gelebilir. Bu problemler güneşten, pişikten, genetik faktörlerden ya da herhangi

Devamını Oku...

Yaz Anneleri Bebek Bakımında Bu Noktalara Dikkat Etmeli

Bebeğiniz yaz aylarında doğmuşsa, bakımı biraz daha zor olacaktır. Yeni doğan bebeğiniz üşüyecek diye kat kay giydirmeniz ya da

Devamını Oku...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Bebeğim Büyürken 2017