Bebekler Soğuk Havada Nasıl Giydirilmelidir?

In Bebek Sağlığı, Genel

Bebek sağlığı anne ve babaların son derece önem verdiği konudur. Özellikle soğuk kış şartları altında bebeklerin hasta olması kaçınılmaz oluyor. Bu aşamada anne ve babaların daha dikkatli şekilde bebekleri ile ilgilenip Bebekler Soğuk Havada Nasıl Giydirilir? sorusunun cevabını bilmeleri gerekiyor. Bu sayede önlemlerinizi en iyi şekilde alarak bebek sağlığını kontrol altında tutabilirsiniz.

Anne ve babaların çok sık yapmış olduğu en temel hatalardan birisi fanila gibi ince bir giysi giydirmektir. Fanila gibi kıyafetler yerine daha çok bebekleri sıcak tutmaya yardımcı olacak kalın yünlü kazakların giydirilmesine dikkat etmesi gerekiyor. Kısaca belirtmek gerekirse bebeğinizin soğuk kış aylarında hasta olmaması adına şunlara dikkat etmeniz de fayda olacaktır. Buna göre,

Soğuktan Bebeğinizi Korumanız İçin Yapılması Gerekenler

Çok soğuk hava şartlarında bebeklerin ısısını en iyi şekilde korumaya yardımcı olacak soğuğu geçirmeyen özelliğe sahip kuş tüyü tulumlar tercih edilmelidir.

Soğuk havalarda termal içlik kullanımı bebeklerin vücut ısılarını korumada oldukça faydalı sonuçlar vermektedir.

Bebekleriniz en fazla ısı kaybını baş kısımlarından yaşarlar kafa kanlanmasının fazla olması ve başın görece olarak daha büyük olması nedeni ile kafa kısımdan ısı kayıpları oldukça fazladır. Bu nedenle  kulakları örten şapka kullanımı oldukça önemlidir. Aynı zamanda eldiven, kalın çorap ve sıcak tutmaya yardımcı olan botların tercih edilmelidir.

Bebeğinizle arabaya bindiğinizde yada bebeklerinizi otobüs gibi toplu taşıma araçlarına bindirmişseniz üzerinde ki elbiselerin bir kısmını çıkartarak bebeğinizin terlemesine engel olmalısınız. Terleme ve arkasından hızlı soğuma hastalığa davetiye çıkarmaktır.

Kış aylarında bebeklere külotlu çorap giydirilmesi kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Bebek arabasını kullanacak olan anne ve babalar, bebek arabasında olan bebeğin soğuktan korunması adına üzerine bir battaniye örtebilir.

Rüzgârlı bir hava söz konusu ise bebeginize direk rüzgar gelmesini önlemelisiniz. Soğuk havalarda bebeğinizin açıkta kalan bölgelerine nemlendirici kremler sürerek çatlama gibi yaşanabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

Özellikle anne ve babalar sıcak yaz günlerinde bebek arabasında ki çocuğunuza sıcak çarpmasına dikkat etmeniz gerekir. Yalnızca soğuk kış dönemlerinde değil yaz aylarında da nasıl korunması gerektiğini bilerek hareket etmelisiniz.
Bebek Sağlığının Korunması
Bebeğinize ne ince ne de kat kat aşırı giydirmeyiniz. Genel olarak kış aylarında kendi kıyafetinizden bir kat fazla giydirmeniz bebeğiniz için yeterlidir. Bebeklerin ciltleri de son derece hassas olduğundan, bu konuya da özen göstermeniz gerekiyor. Güneş kremleri, nemlendirici kremler, soğuğa karşı iyi gelen kremler kullanılarak bebek sağlığının korunması sağlanabilir.

You may also read!

Bebek Bakımında Püf Noktalar

Bebeğiniz doğmadan önce onun bakımıyla ilgili yardım almanız ve bilinçli olmanız doğumdan sonraki sürecin çok daha geçmesini sağlar ve

Devamını Oku...

En Çok Kullanılan Yenidoğan Bebek Kremleri

Yenidoğan bebekler, hayata uyum sağlarken ciltlerinde bazı problemler meydana gelebilir. Bu problemler güneşten, pişikten, genetik faktörlerden ya da herhangi

Devamını Oku...

Yaz Anneleri Bebek Bakımında Bu Noktalara Dikkat Etmeli

Bebeğiniz yaz aylarında doğmuşsa, bakımı biraz daha zor olacaktır. Yeni doğan bebeğiniz üşüyecek diye kat kay giydirmeniz ya da

Devamını Oku...

One commentOn Bebekler Soğuk Havada Nasıl Giydirilmelidir?

  • Çocuklarda çok aşırı giyindirmek te iyi değil yeteri kadar giyindirmek daha sağlıklı olabilir

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Bebeğim Büyürken 2017