Daha Kolay Hamile Kalmanın Püf Noktaları

In Hamilelik

Belirli bir süre hamile kalmayı denemenize rağmen, olumsuz sonuçlar alıyorsanız sizlere bu yazımızda daha kolay hamile kalmanın püf noktaları ile ilgili gerekli detayları aktaracağız. Çiftler düzenli olarak ilişkiye girdikleri halde yaklaşık 1 yıl içerisinde hamileliğin gerçekleşmemesi durumunda doktora başvuru yapmaktadırlar. Buna göre karşılaştıkları tablo ise çiftlerden birisinde kısırlık olarak görülmektedir. Korumasız bir şekilde ve düzenli aralıklarla girilen ilişkilerde hamilelik gerçekleşmediğinde, buna etken olan diğer faktör ise kadınların 35 yaş üzeri olmasıdır. Çünkü bu yaştan sonra hamileliği sağlayan hormonların düzenli olarak salgılanmaması da büyük bir problem çıkarmaktadır.

Sizler de yukarıdaki sorunlardan birisini yaşamıyorsanız ve neden halen hamile kalamadığınızı merak ediyorsanız, sizlere daha kolay hamile kalmanın püf noktalarını paylaşıyoruz.

Daha kolay hamile kalmanın yolları nelerdir?

Yumurtlama Dönemlerini Takip Edin

Kadınlar için yumurtlama dönemleri farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak adet döneminden sonraki 2 haftayı takip etmeniz uygun görülmektedir. Bu aralıklarda, haftada iki veya üç kez cinsel ilişkiye girmeniz neticesinde, spermlerin yumurtalarda döllenerek rahme tutunması olayı çok daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun neticesinde uzun süredir sabırsızlıkla beklediğiniz hamilelikte gerçekleşmiş olacaktır.

İlişkinizi Doğru Bir Biçimde Yaşayın

Hamilelik için cinsel birliktelik yaşadığınız esnada, erkek partnerinize düşen görevi yerine getirmesi esnasında dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Spermlerin yumurtayla buluşması esnasında dikkat edilmeli ve cinsel birleşmeye hemen son verilmemelidir. Aynı zamanda kadının belirli bir süre sırt üstü yatarak beklemesi de ilişkinizi doğru bir biçimde yaşamanızı sağlayacaktır.

Cinsel Birlikteliğinizi Düzenli Gerçekleştirin

Her gün cinsel birliktelik yaşarsanız, bu kalitesiz spermlere neden olmaktadır. Bunun yerine, sperm miktarını azaltmayacak şekilde haftada iki veya maksimum üç kez ilişkiye girmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Hamile kalmanın kolay yollarını arıyorsanız, cinsel birlikteliğinizi düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hamilelik şansınızın artması da buna bağlı olarak gerçekleşecektir.

Zararlı Alışkanlıklarınızı Bırakın

Sigara, alkol, aşırı kafein alımı ve stres gibi zararlı alışkanlıklar sağlıksız bir ilişki yaşatacaktır. Spermlerin kalitesini düşürmekte olan ve hormonları da etkileyerek hem kadınlarda, hem de erkeklerde sorunlara yol açtığı gibi hamileliği güç hale getiren bu alışkanlıklarını bırakmalısınız.

You may also read!

Bebek Bakımında Püf Noktalar

Bebeğiniz doğmadan önce onun bakımıyla ilgili yardım almanız ve bilinçli olmanız doğumdan sonraki sürecin çok daha geçmesini sağlar ve

Devamını Oku...

En Çok Kullanılan Yenidoğan Bebek Kremleri

Yenidoğan bebekler, hayata uyum sağlarken ciltlerinde bazı problemler meydana gelebilir. Bu problemler güneşten, pişikten, genetik faktörlerden ya da herhangi

Devamını Oku...

Yaz Anneleri Bebek Bakımında Bu Noktalara Dikkat Etmeli

Bebeğiniz yaz aylarında doğmuşsa, bakımı biraz daha zor olacaktır. Yeni doğan bebeğiniz üşüyecek diye kat kay giydirmeniz ya da

Devamını Oku...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Bebeğim Büyürken 2017