En Çok Kullanılan Yenidoğan Bebek Kremleri

In Bebek Bakımı

Yenidoğan bebekler, hayata uyum sağlarken ciltlerinde bazı problemler meydana gelebilir. Bu problemler güneşten, pişikten, genetik faktörlerden ya da herhangi bir hastalıktan kaynaklanabilir. Bebeğinizin cildini nemli tutmak ya da pişikleri önlemek için belirli kremler kullanmayı terci edebilirsiniz. Sizlere anneler tarafından en çok kullanılan yenidoğan bebek kremleri hakkında bilgi verelim;

Yenidoğan bebek kremleri ve detayları;

  • Tüm cilt tipleri için kullanılan Sudokrem, en iyi bebek bakım kremlerinden biridir. Bu krem ile bebeğinizin cildini nemlendirebilir, pişik, cilt tahrişleri, kesikler, yanıklar gibi durumlar tedavi edebilirsiniz.

  • Sebamed’de yaygın olarak kullanıla yenidoğan bebek kremleri arasında yer alır. Bu krem ile pişik oluşumunu büyük ölçüde önleyebilirsiniz. Antialerjik yapıya sahip olan bu krem biyolojik ve aktif koruma sağlar. Cilde ipeksi bir görünüm kazandırırken aynı zamanda tahriş etmeden temizleyebilir.

  • İçinde Lebetran adı verilen balık yağı bulunan Bübchen adı verilen krem de oldukça fazla tercih edilir. Bu krem de onarıcı ve tazeleyici özellik barındırır. Özel yara kremi olarak da kullanılabilen bu marka pişiğin oluşumunu önleyebileceği gibi oluşan pişiğin de hemen tedavi edilmesi üzerinde etkilidir.

  • Parfüm ve paraben içermeyen Desitin, yenidoğanlar için en uygun kremlerden biridir. Bu kremin içinde bulunan yüksek çinko asit oranı, pişiklere karşı ekstra koruma sağlamaktadır. Cildin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan bu krem içinde Gliserin bulundurur ve bu sayede cildi rahatlatır.

  • Dalin de alkol, paraben ve boya içermez. Hipoalerjenik olan bu krem bakterilerin yerleşmesini ve çoğalmasını engeller. İçinde bulunan çinko oksit sayesinde pişik oluşumunu büyük ölçüde engelleyebilir.

  • Baby&me pişik kremi, pişiği önleyici ve cildi nemlendirici özellik gösterir. Kremin içinde %20 oranında çinko oksit bulunur ve bu sayede cilde bariyer oluşturarak yüksek koruma sağlar. Cildin nefes almasını sağlayan bu krem tahriş ve kızarıklık oluşmasını da engelleyebilir.

  • Nivea Baby pişik kremi de en şık kullanılan yenidoğan bebek kremleri arasında yer almaktadır. Bu krem cilt ile ıslaklık arasında bir bariyer oluşturarak hem kızarıklık oluşmasını hem de pişiği yüksek ölçüde önleyebilir.

You may also read!

Bebek Bakımı İçinTemel Malzemeler

İlk defa anne olacaklar genellikle tecrübesiz olduğu için pek çok eşyayı almayı unuturlar. Bebeğinizin 1 yaşına kadar ihtiyaç duyabileceği

Devamını Oku...

Sağlıklı Bebek Yetiştirmenin Püf Noktaları

Sağlıklı bebek yetiştirmek her annenin ve babanın hayalidir. Ebeveynler doğum anından itibaren bebeğin sağlıklı olarak gelişmesi için her şeyi

Devamını Oku...

Bebeklerde Diş Çıkarma Takvimi

Bebeklerin en sancılı dönemlerinden biri de diş çıkarma dönemleridir. Bu dönem bazı bebekler için oldukça kolay geçerken bazı bebekler

Devamını Oku...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Bebeğim Büyürken 2017