Hamile Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

In Hamilelik

Hamile kaldığınız andan itibaren, hamile kıyafeti seçiminize önem vermelisiniz. Vücudunuzda değişiklikler olacağı için ve vücut sıcaklığınız artacağı için hamilelikten önceki kıyafetlerinizi giyemezsiniz. En azından bir süre giyseniz bile 2. aydan sonra bu kıyafetleri giyemeyeceksiniz. Bu nedenle sizi sıkmayacak ve vücudunuzun nefes almasını sağlayacak giysiler seçmeniz gerekir. Hamile kıyafeti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli kuralları aşağıdaki şekilde sıralayalım;

Hamile kıyafeti seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar;

  • Hamile kıyafeti seçerken ilk olarak kendinize bol miktarda kıyafet almayı unutmalısınız. Unutmayın ki hamileliğiniz ilerledikçe farklı kıyafetlere ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle her dönem için birkaç kıyafet almanız yeterli olacaktır.
  • Hamileliğinizin ilk dönemlerinde almış olduğunuz kıyafetleri lohusalık döneminde de giyebilirsiniz. Bu nedenle seçiminizi bu doğrultuda yapın ve kıyafet miktarını buna göre ayarlayın. Çünkü doğumdan hemen sonra kilolarınızdan kurtulmayacaksınız.
  • Pantolon giymeyi seviyorsanız, belinizi sıkmayacak pantolonlar almayı tercih edin. Özellikle belden lastikli olan hamile kıyafetleri, sizi oldukça rahatlatacaktır.
  • Üst kısmınız için mevsime göre bol tişörtler ya da kazaklar tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerinizin bol olması sizin rahat etmenizi sağlayacaktır.
  • Hamilelik döneminde göğüsleriniz de sürekli büyüyecektir. Bu nedenle fazla sutyen almamaya özen gösterin. Her dönem için 2 adet ya da 3 adet sutyen almanız yeterli olacaktır.
  • Hamilelik döneminde külot tercihinizi pamuklulardan yana yapmalısınız. Çünkü pamuklu kumaşlar sizi terletmeyecek ve vajinanızın mantar gibi enfeksiyonlardan korunmasını sağlayacaktır. Ayrıca basen bölgenizde sürekli büyüyeceği için belinize kadar gelen geniş külotlar almayı tercih etmelisiniz.
  • Hamilelik döneminde topuklu ayakkabı giymek, ayaklarınıza ve bacaklarınıza kalıcı hasarlar verebilir. Bu nedenle en fazla 2 ya da 3 cm topuğu olan ayakkabılar tercih etmelisiniz.
  • Giysilerinizi seçerken sentetik gibi sıcak tutan giysilerden uzak durun. Hamilelik döneminde vücut ısınız normalden fazla olacağı için bu giysiler sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle pamuklu olan kumaşlardan kıyafet almayı, renklerinin açık olmasını ve geniş olmasını tercih etmelisiniz.
  • Bu dönemde ayaklarınızı sıkan çoraplardan, kemer gibi karnınızı sıkan aksesuarlardan, sıkı ve sert olan sutyenlerden, dar pantolonlardan, naylon ya da sentetik olan iç çamaşırlarından ve kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

You may also read!

Bebek Bakımında Püf Noktalar

Bebeğiniz doğmadan önce onun bakımıyla ilgili yardım almanız ve bilinçli olmanız doğumdan sonraki sürecin çok daha geçmesini sağlar ve

Devamını Oku...

En Çok Kullanılan Yenidoğan Bebek Kremleri

Yenidoğan bebekler, hayata uyum sağlarken ciltlerinde bazı problemler meydana gelebilir. Bu problemler güneşten, pişikten, genetik faktörlerden ya da herhangi

Devamını Oku...

Yaz Anneleri Bebek Bakımında Bu Noktalara Dikkat Etmeli

Bebeğiniz yaz aylarında doğmuşsa, bakımı biraz daha zor olacaktır. Yeni doğan bebeğiniz üşüyecek diye kat kay giydirmeniz ya da

Devamını Oku...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Bebeğim Büyürken 2017